Milé kolegyně, milí kolegové,

v rámci své pracovní náplně s nasazením pečujete o potřeby pacientů. Je důležité, abychom ve zvýšené míře pečovali o svou psychickou pohodu a potřeby. A především Vy, kteří svou energii věnujete druhým, si zasloužíte, aby se Vám dostalo dostatečné péče. Jako psychologové jsme tu pro Vás a rádi Vám psychologickou podporu a pomoc nabízíme.

Můžete se na nás obracet s tématy, které vás zatěžují nebo vám způsobují stres. Ať už to jsou pocity vyčerpání, bezmoci, naštvání, strachu a další. Pokud máte obavy o zdraví či budoucnost svou i svých blízkých. Můžete s námi probrat, jak lépe zvládat stres a zvýšené pracovní nároky. A mnoho dalšího, záleží jen na Vás.

Rádi bychom Vás ubezpečili, že zachováváme přísnou mlčenlivost. Vše zůstává jen mezi Vámi a psychologem. Ani žádost o podporu ani její průběh či výsledky se nikde neevidují. Také organizace setkání a místo jeho průběhu zůstává důvěrné.

 Postup krok za krokem

1. V pracovní době (po – pá od 8:00 do 14:00) kontaktujte telefonicky nebo e-mailem konkrétního psychologa ve zdravotnictví/klinického psychologa/vyškoleného interventa, který s vámi domluví další postup (termín a způsob setkání / tel. hovoru). Výběr konkrétního odborníka je na Vás. Seznam psychologů ve zdravotnictví i klinických psychologů je k nalezení na intranetu PNHoB
v sekci Začlenění pracovníků do primariátů, dále je též k dispozici na uživatelském intranetu: Úsek LPP/Psychologové (seznamy se průběžně aktualizují).
2. K organizačnímu zabezpečení služby se můžete obrátit i na vedoucí klinickou psycholožku.
3. Mimo pracovní dobu, pokud se jedná o urgentní neodkladný problém a potřebujete s někým hovořit ihned, můžete využít standardní externí psychologické pomoci na následujících telefonních číslech:
* Linka kolegiální podpory pro pracovníky ve zdravotnictví: 607 400 591 nebo 720 219 618 (non-stop),
*  Psychoterapeutická linka: 212 812 540 (denně 08-22)
4. Pokud byste raději využili externích služeb, můžete si vybrat ze seznamu odborníků na stránkách www.delamcomuzu.cz . Zde jsou k dispozici psychologové a terapeuti z celé
ČR, s nimiž si můžete domluvit individuální telefonický či Skype rozhovor (pro pracovníky v první linii k datu poslední revize PPP – PNHOB - 02 zdarma).

Zlepšování služby
Službu psychosociální podpory garantuje psycholožka Mgr. Mária Cmarová (tel. 416 808 114, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), na kterou se můžete obracet se svými návrhy či zpětnou vazbou.

 
Ke stažení