Vážení abstinující absolventi léčby závislostí v PNHoB,

dovolujeme si Vás pozvat na 10. ročník Beřkovického Dne NE!závislosti. Konat se bude v prostorách nemocnice, tradičně v první červnovou sobotu, 4. 6. 2022 od 13:15 hodin.

Přijďte s námi oslavit Vaši abstinenci, v přátelském duchu probrat Vaše úspěchy i případné potíže, s nimiž se potýkáte.

Rádi Vás i s Vašimi blízkými na beřkovickém Dni NE!závislosti 2022 přivítáme!

Těšíme se na Vás!

2022_den_NEzavislosti_PNHoB.png

Vítejte na stránkách Psychiatrické Nemocnice Horní Beřkovice

Počínaje únorem 2018 jsme spustili novou webovou prezentaci naší nemocnice. Věříme, že vám nové uspořádání stránek bude vyhovovat a že zde naleznete všechny potřebné informace. Horizontální menu se nyní člení dle typu návštěvníka stránek a levé menu obsahuje odkazy na nejčastěji hledané informace.

Velice oceníme vaši konstruktivní podněty, které nám můžete zasílat prostřednictvím tohoto formuláře.

A nyní několik slov k naší historii. Původně Psychiatrická léčebna v Horních Beřkovicích byla založena v roce 1891 jako filiální ústav tehdejšího Zemského ústavu pro choromyslné v Praze. V této podobě fungoval až do roku 1919. Tehdy byl prohlášen jako samostatný, postupně byla vybudována řada pavilonů s původním počtem lůžek 1000. V osmdesátých letech minulého století došlo k postupné reprofilizaci lůžek a snižování jejich počtu, což vedlo ke zkvalitňování péče o nemocné.

Od 1. 7. 2013 změnila léčebna rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví svůj název na Psychiatrická nemocnice a od 1. 8. 2014 nese nemocnice nový název Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice. Nachází se na hranicích Středočeského a Ústeckého kraje mezi Roudnicí nad Labem a Mělníkem.

Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice opakovaně uspěla v náročném akreditačním řízení a již po několikáté se stala držitelem prestižního certifikátu Spojené akreditační komise, o.p.s.

S tradicí od roku 1891